ارتقاء دفتر خانه کوچک که می تواند باعث افزایش بهره وری شما شود

ارتقاء دفتر خانه کوچک که می تواند باعث افزایش بهره وری شما شود

دفتر خانه شما می تواند پناهگاهی برای انجام کارها باشد. این همچنین می تواند یک زندان باشد – همه اینها به نحوه تنظیم دفتر خود بستگی دارد. شما می توانید آن را به مکانی تبدیل کنید که دوست دارید در آن کار کنید. هر مکانی را به یک فضای کاری تبدیل کنید که می خواهید با استفاده از چهار عنصر روشنایی ، درجه حرارت ، فضای سبز و رنگ آن را تغییر دهید.

sunshine

بهترین نقطه در خانه شما برای یک محل کار یا فضای کار محلی است که طبیعی ترین نور را دریافت می کند. با توجه به بررسی مطالعات مربوط به نورپردازی طبیعی (PDF) توسط وزارت امور خارجه آمریكا ، این امر به این دلیل است كه نور روز در خیلی از سطوح مختلف تأثیر مثبت می گذارد: بهبود خلق و خو و هوشیاری ، جلوگیری از اختلال عاطفی عاطفی (SAD) ، كاهش چشم و كمك به تنظیم خواب. آزمایشگاه ملی انرژی تجدیدپذیر انرژی.

اگر مجبور هستید در یک اتاق بدون پنجره کار کنید ، به طور منظم استراحت کنید تا از نور طبیعی خارج شوید. اگر علائم بیماری SAD را تجربه کردید ممکن است یک لامپ درمانی کمک کند.

در مورد "منابع نور با طیف کامل" ، برنامه اطلاعات ملی محصول روشنایی موسسه پلی تکنیک Rensselaer اظهار می دارد که این منابع نوری "سلامتی بهتری نسبت به سایر منابع نور الکتریکی نخواهند داشت" ، اما به دلیل این که بسیاری از افراد ارتباط مثبت خوبی دارند. نورپردازی با طیف کامل و نور طبیعی ، ممکن است مزایای مثبت روانی مانند بهره وری بیشتر و خلق و خوی بهتری نسبت به لامپهای معمولی پیدا کنند.

فضای سبز: بیرون از منزل را در سال

 به بیرون بکشید. یک کاشت پلاستیکی به رنگ فیروزه ای مات بر روی یک قفسه ، یک گیاه خانگی با برگ های وسیع را در خود نگه می دارد.
عکس: Michael Hession

گیاهان فقط به نظر نمی رسد در — آنها می توانند برای کار شما خوب باشند ، به طرز ظریف روحیه و عزت نفس شما را بالا می برد. در حقیقت ، اگر نتوانید یک گیاه از میز کار خود مشاهده کنید ، ممکن است با توجه به یک پروژه تحقیقاتی 10 ساله که توسط روانشناسان دانشگاه اکستر انجام شده است ، 15 درصد از افزایش بهره وری را از دست ندهید. گیاهان سرپوشیده راهی عالی برای تجربه طبیعت در خانه شما هستند ، و لرزیدن احساس خوب از یک گیاه ممکن است شما را زنده تر و درگیر با کار خود کند.

اگر در زنده نگه داشتن گیاهان میز کار مشکلی دارید ، ابراز همدردی می کنم. من تقریباً همه گیاهان داخلی را که از مسیر من عبور کرده اند ناخواسته کشته ام. با این حال ، برخی از انواع گیاهان – گیاهان هوا ، مواد مرکب ، آلوئه ، گیاهان مار و نیلوفرهای صلح – با وجود غفلت من شکوفا شده اند. از این میان ، من فهمیدم که نیلوفرهای صلح سخت ترین بازمانده ها هستند و می توانند اصحاب میز خوبی برای بیشترین چالش های گیاهی باشند. این گیاهان در صورت نیاز به آبیاری از بین می روند و حتی در وخیم ترین حالت ممکن نیز زنده می شوند. از کیت استارتاپ houseplant ما برای ابزارهایی که می توانند به رشد گیاهان کمک کنند ، توجه کنید.

درجه حرارت: دفتر خانه خود را گرم کنید

وقتی از خانه کار می کنید ، به جای اینکه با همکاران خود بخاطر داشته باشید ، می توانید کنترل بیشتری بر ترموستات داشته باشید. [درجهحرارتخیلیزیادیاخیلیکمبهنظرمیرسد

اما اولویت شخصی به کنار ، ممکن است یک نقطه شیرین دما برای انجام کار وجود داشته باشد: حدود 77 درجه فارنهایت. در سال 2004 ، محققان کرنل دریافتند که هنگام افزایش دما از 68 درجه به 77 درجه ، خطاهای تایپ کارمندان 44 درصد کاهش یافته و میزان تایپ آنها 150 درصد افزایش یافته است. به نظر می رسد گرمتر برای بهره‌وری بهتر از خنکتر است. ترموستات خود را بر روی هر آنچه مناسب شماست تنظیم کنید ، اما اگر شک دارید ، یک اتاق گرم تر را امتحان کنید. اگر نیازی ندارید یا نمی خواهید تمام خانه خود را گرم کنید ، یک بخاری فضایی می تواند ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی ، شما را دنج نگه دارد.

رنگ: فضای استقبال را ایجاد کنید

رنگ در هر اتاق یک عنصر قدرتمند است. از ساده ترین چیزهایی که می توانید برای تنظیم حالت استفاده کنید. یک کت رنگ تازه یا حتی فقط رنگهای هماهنگ برای وسایل میز شما ممکن است تمام موارد لازم برای شخصی سازی دفتر منزل و ساخت آن به صورت دلخواه باشد. و می توانید از آن به صورت استراتژیک استفاده کنید: اگر نمی توانید با وفور نور روز کار کنید ، برای مثال ، رنگ های روشن برای دیوارها ، میز و دکوراسیون اداری بهتر از رنگ های تیره تر هستند ، که این نیز نور را منعکس نمی کند. یا اگر گزینه های رنگی چشمگیر تری مانند دفتر سبز تیره با تعداد زیادی قفسه کتاب تیره پر از کتاب را ترجیح می دهید ، این ممکن است شما را در بهترین حالت طرز کار قرار دهد.

اگر نمی توانید بین هزاران رنگ رنگ موجود امروز تصمیم بگیرید ، شاید روانشناسی به شما کمک کند. یک مطالعه در سال 1996 که به مقایسه عملکرد ، خلق و خوی و ترجیحات رنگ در بین کارگران در 9 رنگ مختلف دفتر می پردازد ، نشان داد که در کل ، شرکت کنندگان در یک دفتر سفید بیشتر از رنگ آبی و قرمز خطاهای تصحیح اشتباه را انجام دادند. اما اشباع رنگ نیز حائز اهمیت است: شرکت کنندگان زن در رنگهای خنثی و کم اشباع (سفید ، خاکستری ، بژ) خلق و خوی منفی (افسردگی ، سردرگمی و عصبانیت) داشتند ، در حالی که شرکت کنندگان مذکر نسبت به رنگهای اشباع بالا روحیه منفی بیشتری داشتند. (سبز ، آبی ، بنفش ، قرمز و نارنجی). بیشتر شرکت کنندگان از رنگ های اداری نارنجی و بنفش خوشم نمی آمدند. چشم انداز دیگر: یک مطالعه در مورد دانشجویان سال 2018 در یک سالن اقامتگاه دانشگاه نشان داد که دانشجویان رنگ های داخلی آبی را با مطالعه و انگیزه بهتر در مقایسه با تأثیرات منفی دیوارهای قرمز یا نارنجی قرار می دهند.

البته شما گزینه های رنگ دیگری نیز دارید. رنگی را انتخاب کنید که باعث می شود بیشترین تولید را احساس کنید و انرژی مناسبی را برای شما ایجاد کند ، به خاطر داشته باشید که رنگهای بسیار اشباع و روشن تحریک کننده هستند در حالی که رنگهای خاموش آرامش بخش هستند.

روشنایی ، فضای سبز ، دما و رنگ ممکن است همه به نظر برسد. ملاحظات كوچك ، اما آنها جزئياتي هستند كه نشان داده شده است كه هنوز هم تاثير بسزايي در كار مردم دارد.